دسته
لينك هاي دسترسي سريع
مطالب من در ثبت مطالب روزانه
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1022212
تعداد نوشته ها : 1368
تعداد نظرات : 348
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
به دنبال اداعا های محمود احمدی نژاد درباره مدرک تحصیلی دکتر زهرا رهنورد همسر مهندس موسوی ، دانشگاه آزاد با صدور بیانه ای این اظهارات را تکذیب کرد .

متن کامل بیانه این دانشگاه به شرح زیر است : 

نظر به اینکه در جریان مناظره تلویزیونی مورخ ١٣/٣/٨٨ فی مابین دو تن از نامزدهای محترم دوره دهم ریاست جمهوری شبهاتی از سوی یکی از کاندیداهای محترم در خصوص سوابق تحصیلی خانم زهره کاظمی (مشهور به زهرا رهنورد) مطرح گردیده است. به منظور رفع هرگونه شائبه ای در خصوص پرونده تحصیلی مشارالیها و تنویز ذهنیت عمومی نکاتی را در این باره به شرح ذیل اعلام می نماید: 

- بر اساس سوابق و مستندات موجود در دانشگاه آزاد اسلامی، مدارک تحصیلی خانم زهره کاظمی (مشهور به زهرا رهنورد) کاملاً بی نقص و از هر حیث قانونی و مبتنی بر مقررات آموزشی بوده است. مشارالیها طی ٢ نوبت در سالهای ١٣٦٣ و ١٣٦٤ مطابق ضوابط و مقررات آموزشی وقت، در آزمون دکتر رشته علوم سیاسی واحد علوم وتحقیقات شرکت کرده که در نوبت دوم به عنوان دانشجوی دکتری از سوی واحد مذکور پذیرفته می شود. شایان ذکر است آزمون دوره های اول و دوم دکتری دانشگاه آزاد اسلامی منجمله مقطع مورد بحث به صورت غیر متمرکز برگزار گردیده و واحد دانشگاهی به صورت مستقل و مطابق ضوابط نسبت به پذیرش دانشجو اقدام می نموده است. کما اینکه دانشگاه های دولتی هم اکنون نیز دانشجویان مقطع دکتری را از طریق آزمونهای غیرمتمرکز جذب می نمایند. نکته حائز اهمیت اینکه فرم پستی درخواست ثبت نام در آزمون و ریزنمرات و رتبه مشارالیها در کنار سایر شرکت کنندگان در آزمون واحد علوم وتحقیقات در پرونده تحصیلی ایشان مضبوط است که وجود این مدارک و نیز سابقه یک نوبت مردودی در آزمون ورودی مورد نظر، همگی حاکی از جریان طبیعی و روال کاملاً عادی در پرونده تحصیلی ایشان می باشد. لذا مشارالیها دارای نمره و رتبه آزمون بوده لیکن به دلیل ضوابط حاکم بر صدور مدارک تحصیلی دکترا و غیرمتمرکز بودن این آزمون در مقطع زمانی مذکور در گواهینامه موقت تحصیلی خانم رهنورد درج نگردیده است. کما اینکه درج اطلاعات مذکور در گواهینامه موقت تحصیلی از ویژگی های شیوه آزمون متمرکز دکتری است که به دنبال مقررات جدید معمول گردیده است و مدارک دکتری دیگری در مقطع زمانی مورد بحث صادر گردیده اند که فاقد نمره و رتبه می باشند. از سوی دیگر ارائه مدارک کارشناسی ارشد به عنوان شرط ادامه تحصیل در مقطع دکتری نیز ضابطه ای است که به دنبال تصویب مجلس شورای اسلامی و بر اساس تبصره ١ ماده ٨ آیین نامه اجرایی ماده واحده «قانون تائید رشته های دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی» از سال ١٣٦٩ مقرر گردیده و تا قبل از آن، اشتغال به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی در هر مقطع، مستلزم دارا بودن مدرک پایه قبلی نبوده است. بنابراین شرکت خانم رهنورد در آزمون دکتری سال ١٣٦٤ واحد علوم وتحقیقات منوط به دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد نبوده و از این حیث هیچ گونه تخلفی صورت نگرفته است. 

- به دنبال تصویب مقررات جدید آن دسته از دانشجویان شاغل به تحصیل در مقاطع گوناگون دانشگاه آزاد اسلامی که فاقد مدرک تحصیلی پایه بوده اند، ملزم به گذراندن مقطع قبلی و دریافت مدرک فارغ التحصیلی می شوند. بر این اساس خانم رهنورد نیز در سال ١٣٦٩ در دوره کارشناسی ارشد رشته علوم سیاسی شرکت نموده و ضمن موفقیت در مقطع مذکور در سال ١٣٧٢ مدرک کارشناسی ارشد در رشته علوم سیاسی را در یافت می کند. 

توضیح آنکه مدرک دکتری خانم رهنورد در سال ١٣٧٤ در پی ٩ سال اشتغال به تحصیل در واحد علوم و تحقیقات و پس از آنکه مطابق ضوابط جدید مدرک کارشناسی ارشد خود را نیز ارائه نموده است صادر گردیده و از هر حیث مطابق ضوابط قانونی بوده است

يکشنبه هفدهم 3 1388
X